Budowa ogrodzenia plastikowe na plot i bramę ogrodzeniowa nie wymaga zezwolenia na budowę oraz komunikowania tego faktu do urzędu prócz szczególnych wypadków.

Budowa balaski z PCV na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie zada zezwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu do starostwa powiatowego poza wyjątkowymi przypadkami.

Plot z PCV na plot i bramkę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma przyległymi działkami nie wymagają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to także ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń blisko dróg prywatnych i wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania balustrady Winylowe na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia winno określać formę ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu a także proponowany czas startu budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia trzeba doczepić oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w celach budowlanych i jeżeli jest to wymagane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Od czasu do czasu do konstrukcji balustrady PVC na plot i furtę ze sztachet zadane są specjalne uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Stawianie ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od chwili zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Protest może powstać w sytuacji, kiedy zamierzane ploty plastykowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet jest nieprawidłowe z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej drogi. W przypadku gdy przewidywane ploty z plastyku na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowamoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać zdobycia pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zaczęcia prac przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s