Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety drewniane szybko się dewastują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba rozpocząć od należytego i skrupulatnego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego zależy efekt finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Jak ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ów typ ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji więc służą swoim posiadaczom przez długi czas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s